Gminny Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Giedlarowej

Połączone uroczystości z okazji Dnia Kobiet i Dnia Sołtysa zorganizowano w GOK w Giedlarowej. Władze samorządowe uhonorowały w ten sposób działaczy ze swojego terenu. W czwartek, 9 marca, z inicjatywy wójta Gminy Leżajsk zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet połączone z obchodami Dnia Sołtysa.

Na zaproszenie samorządu gminnego odpowiedziały członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy, ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń, Dyrektorski szkół i instytucji, radni oraz sołtysi. W spotkaniu udział wziął także Wicewojewoda Podkarpacki pan Radosław Wiatr oraz Radny Sejmiku województwa Podkarpackiego pan Karol Ożóg.

Wójt Gminy oraz goście podziękowali paniom za ich trud i wysiłek włożony na rzecz zachowania tradycji oraz za działalność społeczną w środowisku lokalnym. Wyrazili także wdzięczność i szacunek tym wszystkim, którzy na co dzień dbają o swoje sołectwa. Dopełnieniem świętowania była część artystyczna w wykonaniu zespołu tańca Fiesta ze Lwowa oraz koncert w wykonaniu Teatru Muzycznego Broadway z Giedlarowej i Zespołu Cantilenae z Dębna. Wszystkich obecnych swoimi regionalnymi specjałami ugościło Koło Gospodyń Wiejskich z Giedlarowej.