Gminny Dzień Kobiet w Wierzawicach

„Muzycznie i radośnie” odbyła się uroczystość Gminnego Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 7 marca 2022.

Przed licznie zgromadzoną publicznością swój program artystyczny zaprezentował zespół śpiewaczy „Wierzawianie” oraz pani Magdalena Niemczyk kierownik artystyczny w GOK w Giedlarowej. Zdolni artyści z  Wierzawic przygotowali  składankę piosenek o kobietach, scenki kabaretowe, monologi,  modę męską, scenkę- sołtys w różnych wersjach, które wprowadziły w doskonały humor zebraną publiczność. Artyści z Wierzawic dali prawdziwy popis swoich umiejętności prezentując zabawne dialogi i komiczne scenki. Występujący wzbudzili wielki podziw publiczności, która owacyjnie nagradzała poszczególne wykonania piosenek, scenek humorystycznych, monologów gromkimi barwami.

W  tej szczególnej uroczystości uczestniczyły panie z  Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Leżajsk, panie reprezentujące instytucje, urzędy, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, dyrektorki szkół i biblioteki. W uroczystości wzięli udział również panowie Wójt Gminy Leżajsk, Wice Wójt Gminy Leżajsk,  Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor i pracownicy GOK Gminy Leżajsk, Radni Gminy Leżajsk i Sołtysi z Gminy Leżajsk.

Do wszystkich Pań obecnych na uroczystości Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko skierował pełne ciepła i serdeczności życzenia.  Każda z pań otrzymała piękną czerwona różę oraz czekoladki. Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na 11 marca, Wójt Gminy Leżajsk podziękował sołtysom za trud i serce włożone na rzecz rozwoju sołectwa, wręczając pamiątkowy kubek  z napisem „Sołtys: rzeczy niemożliwe robię od ręki, a na cuda trzeba jeszcze chwilę poczekać”. Poniedziałkowy wieczór umilił pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Impreza była świetną okazją do spotkania i rozmowy.