Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

GOK realizuje ciekawe projekty dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

GOK realizuje ciekawe projekty dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w bieżącym roku realizuje aż trzy projekty dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeden z nich został złożony w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna”, którego celem jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania. Dzięki temu udało się profesjonalnie zorganizować XVIII Ogólnopolską i XXIX Podkarpacką Paradę Straży Grobowych TURKI 2023 w Biedaczowie, a także przygotować stronę internetową dedykowaną w całości strażom grobowym z całej Polski. Dofinansowanie z MKiDN: 45 000 zł, całkowita wartość: 56 250 zł.
W ramach programu „Infrastruktura domów kultury” GOK otrzymał środki na zakup zestawu nagłośnienia liniowego wraz z okablowaniem, co pozwoli na realizację licznych inicjatyw na najwyższym technicznym poziomie, a tym samym przyczyni się do zwiększenia oferty kulturalnej dla mieszkańców. Dofinansowanie z MKiDN: 118 000 zł, całkowita wartość: 147 500 zł.
Program „Muzyka”, z którego również udało się uzyskać dofinansowanie, zapewni realizację we wrześniu, październiku i listopadzie 4 debat o kulturze w sali widowiskowej GOK w Giedlarowej, które zwieńczą koncerty znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Dofinansowanie z MKiDN: 110 000 zł, całkowita wartość: 142 560,91 zł.
To jest i nadal będzie bardzo udany, kulturalny rok dla GOK!