II Jesienny rajd rowerowy w Piskorowicach

Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom II Jesiennego Rowerowego Rajdu, który odbył się 1 października br. Początek rajdu znajdował się na placu Szkoły Podstawowej w Piskorowicach. Tam Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku udzielili wykładu na temat bezpiecznego poruszania się po drodze pojazdem jednośladowym oraz rozdali wszystkim uczestnikom odblaski.

Pan Krzysztof Tarasek nauczyciel WF’u Szkoły Podstawowej przedstawił kilka ciekawostek nt. roweru. Uczestnicy rajdu podnosząc swoje kolarskie umiejętności pokonali około 30-sto kilometrową trasę Piskorowice – Rzuchów – Dąbrowica – Tarnawiec – Ożanna, podziwiając przy tym piękną w tym okresie przyrodę oraz mieć możliwość zatrzymania się przy zabytkowym kościele z 1906r w Dąbrowicy i przy pomniku Józefa Zadzierskiego „Wołyniaka” w Tarnawcu. Rajd zakończyliśmy przy ciepłych napojach, słodkościach i grilowanej kiełbasce przy zalewie w Ożannie. Organizatorzy Rajdu: Ośrodek Kultury w Rzuchowie, Szkoła Podstawowa w Piskorowicach składają słowa podziękowania za wsparcie finansowe imprezy: Sołtysowi z Radą Sołecką z Rzuchowa oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Giedlarowej, a także za pomoc osobową p. Barbarze Kogut i Janowi Kucło- Policjantowi KRP w Leżajsku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejną wyprawę rowerową.