11 września 2022 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się 19 edycja Kapuścianego jarmarku, ze względu na deszczową pogodę impreza została przeniesiona do sali widowiskowej. Pomimo niesprzyjającej aury na imprezę licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Wierzawic, dopisali zaproszeni goście i przedstawiciele instytucji i organizacji. W imprezie uczestniczyło 9 Kół Gospodyń Wiejskich z Giedlarowej, z Dębna, z Piskorowic, z Przychojca, ze Starego Miasta, z Biedaczowa, z Huciska, z Wierzawic i z Bud Łańcuckich /Gmina Białobrzegi/.
Podczas tej kulinarnej podróży w krainę smaków, które zadziwiały swoją różnorodnością, można było spróbować gołąbków, klopsików z kapustą, pasztecików z farszem kapuścianym, kapustę z grochem, pierogi z kapustą i wiele innych potraw. Wszystkie potrawy bardzo ładnie wyglądały, a zapachy, które roznosiły się po całej sali zachęcały do ich skosztowania. Panie zadbały o wyjątkowy i staranny wystrój stołów, na których znalazły się piękne dekoracje z kapusty.
Degustację kapuścianych przysmaków umilały występy Dziecięcego Zespołu „Śpiewające jagódki”, Zespołu śpiewaczego „Wierzawianie”, występ wokalny Kasi Czop, Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach 20. PU z Wierzawic pod batutą P. Agnieszki Rydzik. Zgromadzona publiczność mogła również podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Wisłok” w Białobrzegach i Zespołu śpiewaczego „Sąsiedzi” w Białobrzegach – serdecznie dziękujemy. Dużą dawkę humoru dostarczyła Maria Łaszczowska w monologu „Pobyt w Sanatorium” oraz konkurs „Zgadnij jaka to potrawa” z udziałem zaproszonych gości i Kół Gospodyń Wiejskich.
Na zakończenie programu artystycznego wystąpił Teatr Muzyczny Broadway z GOK w Giedlarowej w Musicalu „Edith Piaf”.
Podczas Kapuścianego jarmarku można było zaopatrzyć się w miody u miejscowego pszczelarza Jana Lizaka.
O kulinarną stronę wydarzenia zadbało jak zwykle niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzawic. Jak zawsze można było liczyć na pomoc druhów i druhen Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzawic z Prezesem Henrykiem Czaplą i W-ce Prezesem Mariuszem Turoszem.
Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły artystyczne biorące udział w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa Sobejko, W-ce Wójta Gminy Leżajsk Bolesława Pawlusa, Dyrektora GOK Gminy Leżajsk Marka Krauza, Przewodniczącego Rady Powiatu Adama Wylazia, W-ce Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Leszczaka, Sołtysa Wierzawic Mieczysława Gorzelnika oraz Radnych Gminy Leżajsk Teresy Tołpa, Tadeusza Walani, Andrzeja Czapli, Andrzeja Świądra oraz kier. PODR w Leżajsku Moniki Czop. Prowadzenie imprezy Magdalena Niemczyk Wice Dyrektor GOK Gminy Leżajsk.
Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom, współorganizatorom za ogromne wsparcie imprezy, a byli to:
– Wójt Gminy Leżajsk,
– GOK Gminy Leżajsk,
– Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach,
– Sołtys i Radni Wierzawic,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzawicach.
– Powiat Leżajski,
– Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” w Wierzawicach,
– Browar w Leżajsku,
– Spółka Stare Miasto-Park w Wierzawicach,
– PSS „Społem” w Leżajsku,
– ZPOW„Hortino” w Leżajsku,
– GS ”Samopomoc Chłopska” w Leżajsku,
– Andrzej Więcław,
– Masarnia Osip w Wierzawicach,
– Usługi Sprzętowo- Transportowe Sebastian Babiś.
Szczególne podziękowania składamy artystom i kołom gospodyń za niezawodny udział, wszystkim darczyńcom, organizacjom, instytucjom, kierownictwu i pracownikom CIS, Dyrektorowi i pracownikom GOK Gminy Leżajsk oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji Kapuścianego Jarmarku.