Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Jasełka Bożonarodzeniowe w Wierzawicach

Jasełka Bożonarodzeniowe w Wierzawicach

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Jak co roku, tak i teraz, nasz Ośrodek Kultury przygotował inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program Jasełek przedstawiał objawienie Daru Bożego Narodzenia.

Występ Jasełek odbył się 30 stycznia 2020 r. dla zaproszonych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzawicach, występy dzieci oglądali również rodzice, babcie i dziadkowie. Piękna dekoracja, starannie przygotowane stroje, aniołów, pasterzy, trzech króli, Maryi, Józefa i innych postaci występujących w przedstawieniu przyciągały uwagę oglądających. Kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci wzbogaciły jasełka.

Występujący aktorzy z grupy teatralnej działającej przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać nam najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. Wszyscy poczuliśmy się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie. Odczuliśmy, że każdy z nas otrzyma Dar Bożego Narodzenia, a Święta będą najpiękniejszymi dniami w naszym życiu.
„Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą”.

W Jasełkach wystąpili: Amelia Burek, Emilia Mazur, Oliwia Rydzik, Aleksandra Walania, Jakub Gęślak, Izabela Walania, Zuzanna Witnik, Julia Osip, Wiktoria Osip, Gabriela Kalemba, Milena Łyczko, Agatka Kątnik, Zofia Pyć, Urszula Pyć, Wioletka Markowicz.
Jasełka zostały przygotowane przez Danutę Danak, współpraca z paniami Zofią Niemczyk, Lucyną Murdzia, nagłośnienie – Tomasz Kwieciński, dekoracja – Grażyna Buczkowska, Joanna Świąder, Krzysztof Pęcak, rekwizyty- Tadeusz Pustelny.