Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Jasełka w Wierzawicach

Jasełka w Wierzawicach

Wstańcie,pastuszki,jasność nad Wami
Sieje gwiazdeczka złotemi skrami,
Rzuca promienie pod bose stopy,
Wskazuje drogę do Bożej szopy.

Od Bożego narodzenia aż do Matki Bożej Gromnicznej wystawiane są jasełka- przedstawienia wzorowane na franciszkańskich misteriach o narodzeniu Pańskim, które do Polski dotarły w XVI wieku.

Ośrodek Kultury w Wierzawicach podtrzymuje te tradycje, 31 stycznia 2019 r. najmłodsze dzieci z ZS w Wierzawicach mogły obejrzeć dwa przedstawienia jasełkowe.
Grupa teatralna „Fantazyjki” z Ośrodka Kultury z Wierzawic przedstawiła widowisko ”Kolędę z gwiazdą” z kolorową, lśniącą, kręcącą się gwiazdą. Jasełka przygotowała Danuta Danak, sufler Lucyna Murdzia, scenografia Krzysztof Pęcak i Grażyna Buczkowska, nagłośnienie Stanisław Osip. Ważnego atrybutu kolędniczego „gwiazdy” użyczyła p. Zofia Woś – ślicznie dziękuję.
Drugie piękne jasełka przedstawiła grupa teatralna „Bagatelka” z Ośrodka Kultury z Brzózy Królewskiej. Jasełka przygotowały panie: Zofia Woś i Albina Grabarz.
Dzieci oglądające jasełka w przerwie chętnie śpiewały kolędy i odpowiadały na pytania związane z obejrzanym widowiskiem.
Po występie młodzi artyści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Ośrodek Kultury w Wierzawicach dziękuje za współpracę Dyrekcji i nauczycielom ZS w Wierzawicach, grupie teatralnej „Bagatelka” z Ośrodka Kultury z Brzózy Królewskiej za gościnny występ.