Jesienna Kuchnia Małej Gosposi w Chałupkach Dębniańskich

Co to za zapachy do nosków wędrują?
To małe kucharki przysmaki szykują
Smażyć będą dzisiaj placki ziemniaczane
Jabłka ze śliwkami też przygotowane.
Będą one w kruchych plackach na ciepło podane.
Owijać się będą w pracy, małe rączki i paluszki
Z wielkim apetytem dzieci będą zjadać i lizać paluszki.

,,Bo gotować dobra rzecz, zdrowo no i smacznie.
Każdy z nas też chciałby być kuchareczką właśnie.”
W dniu 29.IX. 2021r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się cykliczne zajęcia kulinarne pt. „Jesienna Kuchnia Małej Gosposi”. Powyższe zajęcia organizowane są dla dzieci szkolnych przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich. ,,Jesienna Kuchnia Małej Gosposi „to już tradycja, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczą.
Tegoroczne menu to: Placki ziemniaczane z marchewką z kleksem gęstej kwaśnej śmietany. Deserem zaś pieczone dwa kruche placki jeden z jabłkami i cynamonem a drugi ze śliwkami posypane kruszonką. Natomiast do picia był ugotowany kompocik z jabłek, winogron i śliwek. Na tegorocznych zajęciach gościłyśmy 17 osobową klasę III Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Barbarą Majkut. Zaangażowanie kulinarne dzieci było ogromne. Mali kucharze z wielką radością, zaangażowaniem oraz dziecięcym sprytem wykonywały polecane im zadania. Gdy przygotowane potrawy osiągnęły swój finał to wówczas wśród wspaniałych unoszących się zapachów zaczęło się wielkie wspólne ucztowanie. Serdeczne podziękowania za współpracę, zaangażowanie i wpajanie młodemu pokoleniu tajników wiedzy kulinarnej składamy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Za uczestnictwo w zajęciach dziękujemy też dzieciom kl. III oraz pani wychowawczyni Barbarze Majkut.