Jesienna Kuchnia Małej Gosposi w Chałupkach Dębniańskich

Co to za zapachy do nosków wędrują?
To małe kucharki przysmaki szykują
Będą dzisiaj wspaniałe placuszki,
dzieci będą zjadać i lizać paluszki.

,,Bo gotować dobra rzecz, zdrowo no i smacznie.
Każdy z nas też chciałby być kuchareczką właśnie.”

W dniu 09.X. 2018r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich po raz wtóry zorganizowano zajęcia kulinarne dla dzieci szkolnych przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich.
Powyższe zajęcia pod hasłem ,,Jesienna Kuchnia Małej Gosposi „są u nas już tradycją i dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą. Tegoroczne menu to: Placki ziemniaczane z kurczakiem i białą kapustą a do dopełnienia smaku gęsta kwaśna śmietana lub sos czosnkowy domowej roboty do wyboru. Deserem zaś były pieczone jabłka z rodzynkami, żurawiną, miodem i czekoladą do tego herbatka z cytrynką. Na tegorocznych zajęciach gościłyśmy klasę II Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Zaangażowanie kulinarne dzieci było ogromne bo z wielkim sprytem bez nakłaniania wykonywały polecone im zadania. Gdy przygotowane potrawy osiągnęły swój finał to wówczas wśród wspaniałych unoszących się zapachów zaczęło się wielkie wspólne ucztowanie. Serdeczne podziękowania za współpracę ,zaangażowanie i wpajanie młodemu pokoleniu tajników wiedzy kulinarnej składamy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich.
Za uczestnictwo w zajęciach dziękujemy też dzieciom kl. II oraz pani wychowawczyni.