Jeże i miseczki z masy solnej w Hucisku

Wiosna to czas, kiedy jeże budzą się z zimowej hibernacji. Wzrost temperatury powietrza sprawia, że są one coraz bardziej aktywne, więc często można je spotkać. Głodne, spragnione zwierzęta poszukują pokarmu oraz wody głównie  nocą, kierując się  węchem. Są  bardzo pożytecznymi ssakami pomagającymi ekologicznie eliminować  nadmiar ślimaków oraz owadów  z otoczenia. Nie powinniśmy ich dokarmiać, ale jeśli mamy taką możliwość to warto udostępniać im miseczkę  z czystą wodą.
W Ośrodku Kultury w Hucisku kolejne zajęcia poświęciliśmy właśnie jeżom. Nasze jeże, ulepione z masy solnej na wcześniejszych warsztatach  zostały pomalowane farbami. Żeby było ciekawiej nie trzymaliśmy  się sztywno kolorystyki ubarwienia sierści jeży  ale nasze zwierzątka są  bardzo kolorowe. Malowaliśmy także miseczki zrobione również  z masy solnej,  które służą  naszej gromadce jeży  jako poidełka. Na zakończenie zajęć  zrobiliśmy  dekorację- przyjazny, bezpieczny teren dla naszych jeży.