Karnawał w folklorze – spotkanie z przedszkolakami w Giedlarowej

W dniu dzisiejszym giedlarowski GOK zorganizował edukacyjne spotkanie z przedszkolakami ph. „Karnawał w folklorze”, które w sposób przystępny dla dzieci poprowadziła pani Agnieszka Niemiec – animator Ośrodka Kultury w Biedaczowie, od wielu lat zaangażowana w upowszechnianie i dokumentację lokalnej kultury ludowej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o dawnych zwyczajach noworocznych i karnawałowych, mogły popróbować szczodraków, przymierzyć dawniej używane czapki kolędnicze, a także zapoznać się z tradycyjną muzyką ludową. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola w Giedlarowej za możliwość przeprowadzenia lekcji folklorystycznej oraz pani Agnieszce za ciekawe ukazanie świata naszych przodków młodemu pokoleniu.