KGW Brzóza Królewska na Włościańskim Jadle

W dniu 2 czerwca 2019 r. w Giedlarowej odbyło się „Włościańskie Jadło”. Impreza ta to okazja dla poszukiwaczy smaków tradycyjnej kuchni. Spróbować tu można pierogów z kaszą jaglaną, gołąbków gryczanych, kapusty z grochem, pierogów kudłatych oraz wielu innych przysmaków.

W imprezie tej wzięło udział między innymi i KGW z Brzózy Królewskiej, które przygotowało na swój stół pierogi ruskie z miętą, zawijaki z marmoladą, krokiety, kapuśniak, gołąbki, pieczony na liściach kapusty chleb ze smalcem i cebulką, sernik pod pierzynką oraz niezastąpiony brzózański pieróg jaglany. Za prezentację tego jadła KGW otrzymało nagrodę Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko oraz nagrodę Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury pana Marka Jastrzębskiego. upominek dla brzózańskiego KGW ufundowała również Firma DOMINNET. Pośród wielu zespołów na scenie zaprezentował się zespół Brzozoki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gościnność.