Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

KGW Maleniska na Włościańskim Jadle

KGW Maleniska na Włościańskim Jadle

Dnia 2 czerwca już po raz kolejny odbyło się „Włościańskie Jadło” w Giedlarowej. W tym dniu uczestnicy imprezy mogli spróbować bardzo wielu potraw pochodzących zarówno z terenu naszej gminy jak i spoza jej granic.

Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały potrawy, które były przyrządzane przez nasze babcie i do tej pory są na naszych stołach, nie zabrakło wśród nich także wielu pysznych słodkości.

Swoje stanowisko miało także Koło Gospodyń Wiejskich z Malenisk, które przygotowało takie potrawy jak: pierogi kudłate, pierogi z serem i ziemniakami, pierogi z kapustą, krokiety, bigos oraz niezastąpiony smalec z ogórkiem i swojskim chlebem. Z ciast królował sernik, który był ukazany pod różnymi postaciami, sernik przekładany, sernik z brzoskwiniami, sernik z rosą, sernik na kakaowym cieście oraz piernik z masą budyniową.

Koło Gospodyń Wiejskich z Malenisk zaprezentowało „coś dla ciała”, zaś Zespół „Malina” z Malenisk „coś dla ducha”. Na scenie królowały utwory takie jak „Jasiek” czy „Hej dolina dolina”, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dziękujemy za zaproszenie, otrzymane upominki oraz wspaniałą, niezastąpioną atmosferę. Do zobaczenia za rok!