KGW Wierzawice w Gliczarowie Górnym

Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzawic w dniach 22-24 marca uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym do Gliczarowa Górnego. Celem spotkania była wymiana doświadczeń kulturalnych, kulinarnych i rękodzieła artystycznego oraz nawiązanie współpracy pomiędzy kołami.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzawic zaprezentowało tradycje ziemi leżajskiej; pieśni wielkopostne, rękodzieło artystyczne – koszyczki wielkanocne, pisanki, koguciki, baranki, wykonane na szydełku oraz kwiaty z bibuły i palmy wielkanocne. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustację tradycyjnych wyrobów serowych, oscypków oraz lokalnego produktu „moskali”. Spotkanie integracyjne przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze, teraz czekamy na rewizytę w Gminie Leżajsk.