KGW z Malenisk na Dożynkach parafialnych i powiatowych

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Rokrocznie także mieszkańcy Malenisk uroczyście obchodzą to święto, zarówno na szczeblu lokalnym – na terenie naszego Sołectwa jak i poza nim, biorąc udział w dożynkach gminnych i powiatowych.

Po wzięciu udziału w Dożynkach Gminnych, które miały miejsce 18 sierpnia w Przychojcu, przyszedł czas na organizację dożynek parafialnych (1 września) oraz uczestniczenie w Dożynkach Powiatowych (8 września), w ramach których miała miejsce także XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Woj. Podkarpackiego. Uroczystość ta rozpoczęła się w drugą niedzielę września o godz. 10:15 na placu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Kwadrans później rozpoczął się przemarsz służb mundurowych do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku. Uroczysta msza przy ołtarzu polowym odprawiona została o godz. 11:00 przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. W godzinach 13:00 – 15:00 miał miejsce wspólny poczęstunek na placu przy Domu Pielgrzyma, któremu przygrywał Zespół „Malina”.