Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

KGW z Malenisk na Jarmarku Kapuścianym w Wierzawicach

KGW z Malenisk na Jarmarku Kapuścianym w Wierzawicach

” Kapuściany Jarmark ” to cykliczna impreza, która odbywa się co roku w Wierzawicach. Od paru lat KGW z Malenisk również bierze udział w tym pięknym „święcie kapusty”.
Podczas „Jarmarku” Koła Gospodyń z naszej Gminy mogły zaprezentować potrawy, w których dominującym składnikiem była – a jakże – kapusta. Oczywiście także na stole KGW z Malenisk nie mogło być inaczej.

Potrawy takie jak : smażone pierogi z kapustą,paszteciki z pieczarkami i kapustą, krokiety z grzybami i kapustą błyskawicznie znalazły swoich amatorów. Nie mogło również obyć się bez domowych serników, które rozeszły się szybciej niż czas ich przygotowania. Na przybyłe Koła czekała ponadto niespodzianka jaką była „Dożynkowa Skrzyneczka Pierwszej Pomocy”. Została ona wręczona przez Starościnę Dożynek Gminnych- Panią Irenę Zagaja oraz Sołtysa Przychojca – Pana Adama Chudego na podsumowanie wspaniałej imprezy.
Dziękujemy KGW z Wierzawic za zaproszenie i jak zwykle wspaniałą atmosferę oraz gospodarzom tegorocznych Dożynek – Irenie i Adamowi- za niezwykle oryginalny prezent, który z pewnością przyda się podczas „awaryjnych” sytuacji.