Kolejne zajęcia wakacyjne w Dębnie

Masa solna doskonałe tworzywo do zabawy ale nie tylko można z niej stworzyć własnoręcznie wspaniałe rzeczy. Zrobienie masy solnej jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności, potrzebna jest do tego mąka sól i woda. 5 lipca w ośrodku kultury w Dębnie uczestnicy zajęć wakacyjnych wykonali z masy solnej aniołki w formie płaskorzeźby. Z wyrobionego ciasta dzieci wycisnęły swoje figurki które następnie wylądowały w piekarniku ,po wysuszeniu uczestnicy pomalowali aniołki i przykleili za pomocą kleju na gorąco na wcześniej przygotowaną deseczkę. Na końcu zamocowaliśmy sznurek. W wolnym czasie dzieci miały okazje malować na folii, jest to doskonałe zajęcie sensoryczne dla malucha średniaka i starszaka, zabawa bardzo spodobała się naszym uczestnikom, dzieci puściły wodze fantazji i powstało nam prawdziwe arcydzieło. Bardzo dziękujemy panu Januszowi Styczyńskiemu za udostępniony materiał.