Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Koncert Dobroczynny w Giedlarowej

Koncert Dobroczynny w Giedlarowej

Podczas niedzielnego Koncertu Dobroczynnego „Z dobroci serca” oraz zbiórki, licytacji i kiermaszu na rzecz rodziny Tymoteusza Jarmuziewicza z Brzózy Królewskiej, zorganizowanych przez GOK Gminy Leżajsk, udało się zebrać kwotę 12 200,00 złotych. Ponadto swoje wsparcie rodzinie zadeklarował Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko oraz przedsiębiorcy z Huciska: nieodpłatnie usługi brukarskie wykona PPHU Loryś, a firma pana Sławomira Lecha meble kuchenne.

W szeroko zakrojoną akcję zaangażowali się rodzina, przyjaciele i znajomi, a także organizacje, instytucje i osoby prywatne, m.in. Ośrodki Kultury z Giedlarowej, Brzózy Królewskiej i Malenisk, Koła Gospodyń Wiejskich z Brzózy Królewskiej, Giedlarowej i Łętowni, Sołtys Brzózy Królewskiej, ZS w Brzózie Królewskiej, DPS w Brzózie Królewskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, ŚDS Sarzyna, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy w Nowej Sarzynie, Dom Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu, Przedszkole w Giedlarowej, Krystyna Wanat, Grażyna Buczkowska i wielu innych.
W czasie koncertu zgromadzona widownia, wśród której znalazło się liczne grono zaproszonych gości, mogła nie tylko wesprzeć rodzinę zmarłego chłopca, ale także posłuchać utworów z repertuaru Maryli Rodowicz. W sposób aktorski: muzyczny, taneczny i wokalny przedstawili je artyści z terenu naszej Gminy: Zespół Cantilenae z Dębna, Jan Krówka, Krystyna Wanat, Tadeusz Walania, Zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzawic, Jan Fimiarz, Katarzyna Płoszaj, Katarzyna Buszta, Albina Grabarz, Waldemar Jarzyński, Magdalena Niemczyk i Anna Bednarz. Gościnnie i znienacka w koncercie wystąpił sołtys Giedlarowej pan Zdzisław Duszyński. Nie bez znaczenia była ogromna pomoc pracowników GOK: mistrzowska realizacja dźwięku to dzieło Stanisława Osipa, oświetlenie – Tomasza Kwiecińskiego, dekorację wykonali Krzysztof Pęcak i Grażyna Buczkowska, wsparcie przy kiermaszu i licytacji: Lucyna Wraga, Zofia Woś, Alicja Rozlazły i Bożena Kuczek.
Przekazania zebranej kwoty dokonali w dniu 16 grudnia 2019 roku Dyrektor GOK pan Marek Krauz, w obecności Radnego i Sołtysa Brzózy Królewskiej pana Stanisława Zygmunta oraz pracowników GOK otrzymując piękne podziękowania od Barbary Jarmuziewcz, mamy Tymka.
Wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę serdecznie dziękujemy!