Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Koncert jazzowy w Giedlarowej

Koncert jazzowy w Giedlarowej

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

Do tego przedsięwzięcia już po raz czwarty włączył się także Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk. W Giedlarowej przed licznie zgromadzonymi pasjonatami muzyki jazzowej wystąpili wspaniali muzycy Zespołu „No Stres”s, który funkcjonuje od 2013 roku. Przez kilka lat działalności wypracował sobie własny styl oparty na delikatnym wokalu, brzmieniu gitary i organów hammonda, wytrawnej grze perkusisty oraz interakcjach pomiędzy muzykami. Kwartet można usłyszeć na festiwalach jazzowych oraz imprezach w regionie podkarpackim oraz poza jego granicami. Zespół występuje w czteroosobowym składzie:
Renata Jakubowska – śpiew
Marek Konieczny – gitara
Marek Murias – org. hammonda
Tomasz Nosal – perkusja

Podczas koncertu usłyszeliśmy wokalne i instrumentalne utwory jazzowe, latynoskie oraz jazzowe aranżacje standardów muzyki rozrywkowej.