Koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów.

Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Wspólne śpiewanie kolęd jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Taka atmosfera zapanowała również podczas „Koncertu kolęd” zorganizowanego w dniu 25 stycznia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej, na który licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Na scenie kolędowały: pani Albina Grabarz, dzieci z miejscowego Zespołu Szkół pod opieką pani Anny Paluch. Wystąpił też zespół Brzozoki oraz chór parafialny prowadzony przez pana Pawła Palucha. Na zakończenie wiązankę kolęd zagrała na organkach pani Genowefa Szczęch. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania kolęd przez wszystkich uczestników wraz z prowadzącą koncert panią Magdaleną Niemczyk przy akompaniamencie pana Waldemara Jarzyńskiego. Wyjątkową, świąteczną atmosferę wprowadził również wystrój sali oraz dekoracja sceny przygotowane przez pracowników Ośrodka Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, artystom i ich opiekunom oraz pani Helenie Grabarz, pani Elżbiecie Grabarz oraz Cukierni Fantazja z Brzózy Królewskiej za „szczodroki” dla kolędników.