Koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Znane i lubiane kolędy, te najbardziej ciepłe i melodyczne zabrzmiały 12 stycznia 2020 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej i jeszcze raz wprowadziły licznie przybyłą publiczność w niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie kolędowali: dziewczynki z kółka wokalnego działającego przy Ośrodku Kultury pod opieką pani Albiny Grabarz, Iwona Lis, uczniowie miejscowego zespołu Szkół przygotowani przez panią Annę Paluch,którzy nie tylko pięknie śpiewali, ale i grali na gitarach oraz recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Wystąpiła również schola i ministranci z Huciska ćwiczący pod czujnym okiem pani Justyny Niźnik. Zagrała również Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą pana Stanisława Stępnia, na trąbce grał Michał Szczęch, zaś na organkach pani Genowefa Szczęch. Kolędował też zespół Brzozoki, a prowadząca koncert pani Magdalena Niemczyk inicjowała śpiew z publicznością. Na zakończenie po staropolsku wszystkim za kolędę dziękujemy szczęścia zdrowia Wam życzymy.