Koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Kolędowanie ma w Polsce wielowiekową tradycję. Również w Brzózie Królewskiej zwyczaj kolędowania jest ciągle żywy. 12 stycznia 2018 r. w miejscowym Ośrodku Kultury na wspólnym kolędowaniu z udziałem licznej publiczności spotkało się wielu wykonawców.

Na spotkanie przybyli nie tylko starsi, ale i dzieci, które miały okazje uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji. Wiele radości oprócz śpiewania kolęd sprawił śpiew pastorałek, które dziś niestety odchodzą w niepamięć. Miłym zaskoczeniem dla artystów i publiczności był przyjazd i nagrywanie koncertu przez telewizję regionalną Twoja TV. Kolędników ucieszyły również słodycze ufundowane przez Radnego Brzózy Królewskiej Pana Stanisława Zygmunta. Wieczór spędzony w radosnej, świątecznej atmosferze, przy gorącej herbacie upłynął bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, a byli to: Genowefa Szczęch, Magdalena Niemczyk, Katarzyna Płoszaj, Aleksandra Niemczyk, Albina Grabarz, Iwona Lis, Gabriela Szczęch, Paulina Karaś, Waldemar Jarzyński, Dominik Muskus oraz zespół Brzozoki.