Koncert „Kultura Mieszkańcom” oraz premiera musicalu o Edith Piaf

Sobotnie popołudnie 4 czerwca pomimo niezbyt dobrej pogody pełne było emocji i wrażeń jakie sprawili artyści z terenu całej gminy, prezentujący swoje rozmaite talenty w czasie koncertu zorganizowanego w ramach Dni Gminy Leżajsk ph. „Kultura Mieszkańcom”. Na plenerowej scenie licznie wystąpili soliści, tancerze, poeci, instrumentaliści pracujący przy wszystkich filiach GOK, a także Orkiestra z Brzózy Królewskiej wraz z Mażoretkami. Atrakcje przygotowała także Gminna Biblioteka Publiczna, która w tym dniu nie tylko miała swoje stoisko wydawnicze, ale też prowadziła animacje i konkursy, na scenie zaś zaprezentował się teatrzyk kukiełkowy. Po występach plenerowych w sali GOK odbyła się premiera musicalu „Edith Paif. niczego nie żaluję” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego „Broadway” działającego przy GOK.

Musical jest opowieścią o życiu tej słynnej francuskiej pieśniarki, o jej determinacji w poszukiwaniu miłości, o cenie, jaką płaci za sukces. W treść teatralnej opowieści wpisane są największe przeboje z repertuaru Edith Piaf, nazwanej przez rodaków „Wróbelkiem Paryża”.

Reżyseria: Monika Adamiec

Scenariusz i choreografia – Marek Krauz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.

Przygotowanie wokalne: Magdalena Skubisz – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach

Opracowanie muzyczne: Stanisław Osip, Bogusław Rup

Scenografia: Krzysztof Pęcak, Angelika Maczuga

Światło Tomasz Kwieciński

Charakteryzacja: Barbara Duda

Towarzyszy zespół w składzie:

Stanisław Osip, Bogusław Rup, Agnieszka Szuba, Zbigniew Wojnar i Franciszek Kostek

W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Broadway działającego przy GOK Gminy Leżajsk:

Katarzyna Buszta, Maksymilian Stalec, Mariola Bosak, Roksana Franus, Olivia Gancarz, Monika Szpunar, Paweł Borkowski i Zofia Woś.

Organizatorami Dni Gminy Leżajsk, a więc i Koncertu byli Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, współorganizatorami Powiat Leżajski i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie,, a wspierali nas w tym trzydniowym świętowaniu Sołtys Giedlarowej pan Zdzisław Duszyński, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Giedlarowej. Niewątpliwie spora zasługa i wsparcie leżała także po stronie sponsorów: Spółki stare Miasto-Park, Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy, Biura Nieruchomości Alicja z Leżajska, Drukarni EMKa, Browaru Leżajsk, Firmy Usługi w zakresie robót budowlanych Aleksander Dudek, firmy Usługi Koparko-ładowarką Andrzej Palikij, firmy TRIM-BUD Robert Palikij, Zakładu Fotograficznego JAMFOT Jerzy Murdzia, firmy Rolnik Zenon Grabarz, Pracowni APEX PLUS Beata Pęcak, firmy EL-JOZ Usługi elektryczne Rafał Józefko, firmy Usługi Transportowe s.c. Tadeusz Rutkowski i Małgorzata Trębacz, Restauracji Stokrotka w Giedlarowej.

Patronat medialny nad wszystkimi wydarzeniami objęli TVP Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny 24.pl, Radio Via i Radio Złote Przeboje.