Patriotyczne świętowanie i strażacka służba – relacja z uroczystości. Początek maja w naszej parafii upłynął pod znakiem głębokiego patriotyzmu i wspólnotowej radości. Obchody 2 maja połączyliśmy z nadchodzącym Świętem Konstytucji 3 Maja oraz wspomnieniem św. Floriana – patrona strażaków. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta sprawowana przez ks. Adama Rybę któremu serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny oraz za życzliwość, dzięki której nasza świątynia mogła stać się sceną dla wyjątkowego koncertu. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do strażaków z Osp Chałupki Dębniańskie oraz OSP Grodzisko Nowe którzy swoją obecnością i mundurową postawą uświetnili to wydarzenie, celebrując jednocześnie swoje własne święto. Wasza służba jest dla nas wszystkich powodem do dumy. Muzycznym dopełnieniem dnia był koncert patriotyczny, który odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy pani Eli za przygotowanie artystyczne całego przedsięwzięcia oraz paniom z zespołu „Chałupczanie” za ich pasję i pielęgnowanie tradycji. Wielkie brawa należą się również zespołowi „Canta Rhei”, działającemu przy naszym Ośrodku Kultury, za piękny występ, który wprowadził nas w nastrój narodowej dumy.