„Konstruktywne Wakacje” – budowanie zamków z piasku

„Babko, babko udaj się! Bo jak nie, to cię zjem!”. Takie rymowanki oraz wiele innych wybrzmiewały dnia 9 sierpnia w Ośrodku Kultury w Maleniskach podczas zabaw w piaskownicy w czasie wydarzenia pt.: „Konstruktywne Wakacje”.

Najważniejsza przy budowie zamków z piasku jest woda. Oczywistym jest, iż z suchego piasku nie uda się nic zbudować. Tworzenie jakiejkolwiek budowli zaczynamy od solidnych fundamentów w postaci usypanego kopca z piasku, następnie rozpoczynamy od góry rzeźbić szczegóły. Najbardziej docenianym elementem tych starannych prac jest udzielająca się wszystkim dobra zabawa.
Efektem zajęć w naszej piaskownicy byłoznacznej wielkości miasto, które zostało nazwane „Ziemia Leżajska”. Nowo wybudowane miasto posiadało: szkolę, szpital, Klasztor, zamek, budynki dla służb, rondo, drogi dojazdowe oraz rzekę. Wracając myślami do czasów dzieciństwa podejrzewam, że każdy z nas lubił zabawy piaskiem. Wraz z dorastaniem fascynacja ta przemija, lecz jestem przekonana, że powraca kiedy sami jesteśmy rodzicami dzieci budujących piaskowe budowle.