Kręci mnie bezpieczeństwo – spotkanie z Maleniskami

Dnia 18 listopada odwiedzili Ośrodek Kultury w Maleniskach nietypowi goście – przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaczerniu. Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaka, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom także jak zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką, odpowiedzialną pracę strażaka i wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo. Strażacy obdarowali wszystkich uczestników upominkami. Dzieci wręczyły podziękowanie dla strażaków za poświęcony czas, wspieranie inicjatyw edukacyjnych i wychowawczych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Podziękowania kierujemy:
asp. szt. Jan Pukała (odznaczony „Strażacka Gwiazda Podkarpacia”)
mł. ogn. Janusz Pukała (PSP Strzyżów)
druhna Renata Pukała
druh Jan Pukała