Kwiaty z krepiny w Hucisku

Bibułkarstwo to jeden z elementów naszej tradycji. Już nasi przodkowie stosowali bibułę do tworzenia ozdobnych kwiatów. Chcąc zachęcić dzieci do kultywowania tej tradycji Ośrodek Kultury w Hucisku zorganizował warsztaty bikułkarskie. Dzieci uczestniczące w zajęciach od podstaw poznawały tajniki tej niezwykłej  sztuki. Uczyły się samodzielnie wykonywać kwiaty z kolorowej krepiny, które przyozdobią palemki wielkanocne. Wykonaliśmy również kartki wielkanocne. Misternie kropkowaliśmy gotowe wzory na papierowym ręczniku kuchennym, a następnie wycięliśmy kształt pisanki. Druga papierowa pisanka była malowana w dowolnym sposób. Pisanki te ozdobiły  nasze kartki wielkanocne,  a przecież każdy wie, że ręcznie przygotowane kartki świąteczne są najpiękniejsze!