Lasy na trudne czasy – projekt KGW Brzozaki z Brzózy Królewskiej

21 kwietnia 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózie Królewskiej przy współpracy z miejscowym Ośrodkiem Kultury zrealizowało działanie edukacyjno – promocyjne zgłoszone do konkursu Natura od Kuchni ogłoszonego przez Lasy Państwowe. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.
„Lasy na trudne czasy –  promocja szerokiej roli lasów w życiu człowieka ” to tytuł zadania, które mogło być przeprowadzone właśnie dzięki współpracy z  Lasami Państwowymi. Celem działania była promocja prozdrowotnych walorów żywności pochodzenia leśnego oraz działalności Lasów Państwowych. Duża liczba osób uczestniczących w tym spotkaniu miała okazję nie tylko wysłuchać prelekcji przedstawicieli Nadleśnictwa Leżajsk o walorach produktów leśnych i znaczeniu społecznej roli lasów, ale również posmakować potraw przygotowanych do degustacji przez Koło Gospodyń. Dodatkowo odbyło się też szkolenie kulinarne, podczas którego można było zapoznać się z tajnikami przygotowania potraw z produktami pochodzenia leśnego.