„Łyżwy patyczkami malowane” w Wierzawicach

19.02.2020 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, czyli brak zimy poruszaliśmy temat bezpiecznych zabaw o tej porze roku. Wybraliśmy temat dotyczący jazdy na łyżwach.  Do tego tematu uczestnicy stworzyli prace plastyczne pt.”Łyżwy patyczkami malowane”.

Malowanie patyczkami pozwala tworzyć najmłodszym a’la impresjonistyczne dzieła. Pobudza wyobraźnię, kreatywność i daje możliwość fajnej zabawy.
Patyczki kosmetyczne to ulubione „pędzle” większości dzieci. Tym razem zobaczyliśmy, jak fajnie patyczkowe malowanie sprawdziło się w zimowo sportowych tematach. Podczas malowania użyliśmy szablonu łyżew, który dzieci wypełniały kropkami w wybranych przez siebie kolorach, dorysowywały część postaci i jej ubioru, tworząc oryginalną stylizację.