Majowy Piknik Rodzinny w Rzuchowie

W niedzielne popołudnie, 11 maja, w Rzuchowie na placu przed miejscową remizą dość licznie zebrali się mieszkańcy Rzuchowa i okolic.

W ramach pikniku rodzinnego odbyły się: konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występy zespołu śpiewaczego „Wierzawianie” z Wierzawic oraz saksofonisty Damiana Ćwikły z Piskorowic. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Była możliwość korzystania z dmuchanej zjeżdżalni oraz trampoliny. Na pikniku można było miło i rodzinnie spędzić czas, wypić kawę lub zjeść kiełbaskę z grilla.
Swoją obecnością na pikniku zaszczycili: wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk Dariusz Mędrek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leżajsk Wojciech Loryś, Wicestarosta Powiatu Leżajskiego Marek Kogut, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marek Krauz, Dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach Marcin Trojan, sołtys Piskorowic Aleksander Dudek. Rzuchowski piknik zorganizowano przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej, miejscowej Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich.
Sponsorami niedzielnej majówki byli: Grupa Żywiec Browar w Leżajsku, Hurtownia Owocowo-Warzywna „Lobo” w Leżajsku, Zakład Mięsny” Smak Górno” , Tadeusz Garbacz z Rzuchowa, Bank Spółdzielczy w Leżajsku, Urząd Gminy w Leżajsku, Eugeniusz Borkowski „Zakład Mięsny Wierzawice”, Kazimierz Pytel Bar „CARLOS” Grodzisko Dolne i Wiesław Konieczny- Kopalnia Piasku Gniewczyna Łańcucka. Na zakończenie pikniku odbyła się zabawa taneczna przy zespole Golden Band.