Mały Mistrz Kuchni w Maleniskach

„ Mały Mistrz Kuchni” to cykl warsztatów w Ośrodku Kultury w Maleniskach, w których łączymy sztukę kulinarną i naukę, wyostrzamy węch, smak i dotyk, wnikliwym okiem przyglądamy się produktom, z których będziemy korzystać. Takie warsztaty po raz pierwszy odbyły się 07.10.2021. Zgodnie z zapowiedzią – było pysznie! Podczas warsztatów wykonywaliśmy oponki – u nas „ Oponki z pępkiem”. Dzieci zapoznały się z produktami potrzebnymi do zrobienia oponek, zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy podczas warsztatów kulinarnych. Uczestnicy pomagali przy robieniu ciasta, wykrawali oponki. Następnie, w czasie , gdy oponki były smażone przez animatora zajęć, dzieci kolorowały wydrukowane obrazki deserów. Zadaniem każdego uczestnika było tak pomalować rysunek, by był jak najbardziej kolorowy. Gdy oponki były już usmażone przystąpiliśmy do ich dekoracji i składania elementów za pomocą powidła śliwkowego i posypywania cukrem pudrem tak, by powstały oponki z pępkiem. Po tym czasie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – degustacja oponek. Każdy uczestnik prosił o dokładkę. Głównymi celami warsztatów było stworzenie dzieciom możliwości do działań kulinarnych, rozwijanie poczucia kompozycji kolorystycznej, osiąganie radości z przygotowania posiłku, wprowadzenie dzieci w świat sztuki kulinarnej.