Mały Mistrz Kuchni – warsztaty kulinarne w Wierzawicach

Warsztaty kulinarne to idealna okazja dla dzieci, które pragną odkrywać, jak wielką radość może przynieść codzienne przygotowywanie posiłków. Wychodząc na przeciw smakoszom w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 23.10. 2018 r.odbyły się warsztaty kulinarne pt: „Mały Mistrz Kuchni”, na które została zaproszona klasa II b z wychowawczynią panią Renatą Czerwonką z Zespołu Szkół w Wierzawicach.  Podczas zajęć mali kucharze wykazali czynny udział wykonując z ogromną frajdą i zaangażowaniem własną pizzę z przygotowanych wcześniej przez siebie produktów.

W trakcie trwania warsztatów dzieci uczyły się rozwijać swoje ukryte talenty kulinarne, poznawały produkty, uczyły się współpracy w grupie oraz poznawały zasady z zakresu higieny żywienia.
Punktem kulminacyjnym była degustacja własnoręcznie wykonywanych pizz, czemu towarzyszyła bardzo miła i radosna atmosfera.
Warsztaty kulinarne prowadzili pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wierzawicach: Danuta Danak, Grażyna Buczkowska, Lucyna Murdzia i Krzysztof Pęcak.