Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Maraton Boogie na Mistrzostwach Polski w Pionkach

Maraton Boogie na Mistrzostwach Polski w Pionkach

Tradycyjnie, co roku, przełom marca i kwietnia, to święto dla wszystkich tancerzy Boogie Woogie w Polsce. Tak też stało się w tym roku – 7 kwietnia w Pionkach – na tej najważniejszej imprezie wystartowało 9 par z Klubu Maraton Boogie w Giedlarowej.

W kategorii dzieci Szymon Miś i Monika Ciryt wytańczyli tytuł vice mistrzostw Polski, Tuż za nimi na podium kolejna para z Klubu Maraton Boogie Daria Różycka i Daniel Wróbel. Wszystkie nasze pary dziecięce uplasowały się na wysokich miejscach
V miejsce Kamil Wylaź i Zuzanna Śliwa, VI Hubert Płoszaj i Maja Kozyra oraz tuz za finałem na 9 miejscu Jakub Fila i Amelia Wojtyna.
W kategorii junior do ścisłego finału awansowała para Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt który ostatecznie zajęli V miejsce.Poza finałem znalazły się pary: Julia Wójcik i Maciej Śliwa, Kamila Grabarz i Krystian Szczęch oraz Kamila Niemiec i Patryk Paul. W kategorii senior na IV miejscu uplasowali się nasi wychowankowie tańczący w warszawskim klubie Swing Step Edyta Stępień i Jakub Śmiałek.
Wrażeń tego dnia nikomu nie brakowało, a gwiazdami wieczoru byli znakomici zawodowi tancerze: Anna Głogowska i Marcin Olszewski oraz Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło czterokrotni Mistrzowie Świata w rock and rollu akrobatycznym.