Misterium Męki Pańskiej w Dębnie

W dniu 18 marca 2018r Ośrodek Kultury w Dębnie w okresie na oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy przygotował Misterium Wielkanocne pt: „Poprzez krzyż do chwały”.

W czasach gdy, człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nim najistotniejsze i zachęcić dzieci, oraz młodzież do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania. W misterium wzięli udział uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Dębnie. Ciekawą oprawę muzyczną przygotowały zespoły działające przy ośrodku Cantilenae i Canta-Rhei.
Aktorzy wszystkim zebranym złożyli życzenia nadziei i radości płynące
z nadchodzących Świąt. Wszyscy uczestnicy Misterium zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez liczną widownię.