„Mój Chrystus połamany” w Wierzawicach

3 października Teatr działający przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach przedstawił spektakl „Mój Chrystus Połamany” na podstawie powieści Ramona Cue Romano S.I. w wykonaniu dorosłych, młodzieży i dzieci. Spektakl odbył się w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Wierzawicach.

Praca w zespole teatralnym ma edukacyjny charakter, pozwala rozwijać talenty potrzebne w aktywnym życiu społecznym, uczy pracy w grupie i kreatywności. Wspólna zabawa daje wiele satysfakcji i radość, a jej finałem jest publiczna prezentacja dla grona przyjaciół i rodziny i miłośników teatru.  Przez nasz teatr, w ciągu wielu lat jego działalności, przewinęło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku i profesji. Teatr skupia osoby posiadające talent aktorski i bardzo dużo chęci do działania. Repertuar teatru dobierany jest tak, aby był różnorodny i możliwy do zrealizowania, dzięki przychylności i wsparciu Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej odbywają się premiery i występy wyjazdowe. Teatr nie ma stałego terminarza występów, prezentuje się tam, gdzie zostanie zaproszony. Z teatrem obecnie współpracuje 22 osoby. Członków teatru oprócz marzeń o scenie łączy miłość do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, bogatego stroju i działania w grupie.

Teatr z Wierzawic zaprezentował spektakl teatralny „Mój Chrystus połamany” w Biedaczowie i w Giedlarowej.

Obsada spektaklu „Mój Chrystus połamany””

-Głos Jezusa – Jan Fimiarz

-Siostra zakonna – Józefa Piziak

-Biznesmen – Tadeusz Walania

-Żona biznesmena – Maria Podgórczyk

-Dzieci bogate – Milena Łyczko, Marlena Żołynia

-Handlarka – Irena Walania

-Dzieci biedne – Eryk Żołynia, Dominik Kupras, Nikodem Dziob

– Pijak – Maria Łaszczowska

– Dzieci pijaka – Ania Podgórczyk, Oliwia Rydzik

-Staruszka – Zofia Popowicz

– Maria Magdalena – Lucyna Lic

– Szofer – Krystyna Tołpa

Akompaniament muzyczny/skrzypce/- Aleksandra Helit

Śpiew – Katarzyna Czop

Opiekun – Danuta Danak

-Scenografia – Krzysztof Pęcak

-Udźwiękowienie – Tomasz Kwieciński

– Nagłośnienie – Stanisław Osip

-Prace techniczne – Tadeusz Pustelny, Jakub Dziob

– Pomoc organizacyjna – Elżbieta Kula

Po spektaklu publiczność długo oklaskiwała występ, a aktorom biorącym udział w przedstawieniu pani Teresa Tołpa radna Gminy Leżajsk i pan Marek Leszczak Radny Powiatu Leżajskiego wręczyli podziękowania nie szczędzili również miłych słów w kierunku realizatorów spektaklu.