Myszka w norce -praca 3D

„Myszka w norce- praca 3D” to kolejna praca plastyczna,  jaką stworzyliśmy podczas zajęć w Ośrodku Kultury w Hucisku. Praca ta polegała na wykonaniu myszek z kółek wyciętych z szarego kartonu, nacinając je i sklejając w odpowiedzi sposób tak, by powstały stożki- elementy budowy naszych myszek. Dokleiliśmy wąsiki, oczka, ogonki i nosek z puchatej kuleczki. Z racji, że myszy nie robią zapasów na zimę, tylko z przyjemnością zajadają to, co zgromadził człowiek, przygotowaliśmy spiżarnię w norkach myszek, pełną pękatych worków wypełnionych ziarenkami różnego rodzaju: grochu, słonecznika, dyni, ciecierzycy  także makaronu, chrupek kukurydzianych i orzechów. Jesteśmy dzięki temu spokojni, że nie zabraknie naszym myszkom 3D pożywienia podczas pory zimowej. Podczas zajęć rozmawialiśmy  jakie inne zwierzęta robią zapasy na zimę, jak człowiek przygotowuje się na czas zimowy, co gromadzi w spiżarni. Bawiliśmy się w zabawę  ” w kotka i myszkę „.
Celem zajęć było rozwijanie umiejętności manualnych, kreatywności u dzieci, jak również współpracy w grupie, utrwalenie wiadomości na temat sposobów przetwarzania i przechowywania przez człowieka darów pochodzących ze środowiska naturalnego na zimę.