Nagrania do filmu promocyjnego w Maleniskach

Dzięki Stowarzyszeniu „Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk jest realizowany projekt promocyjny w ramach którego będzie powstawał krótki film o naszej Gminie. 27 listopada kamera odwiedziła Maleniska. Tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało swój kulinarny dorobek.

Na stołach znalazły się potrawy oraz ciasta z których słyną Maleniska.Sama nazwa „Maleniska” wskazuje na to że pochodzi od bardzo dużej ilości rosnących tu niegdyś malin.Więc i na stołach królowały maliny pod różną postacią,taką jak ciastka i babeczki z malinami,nalewki z malin,oraz robione od wielu pokoleń pierogi kudłate które do dziś są wykonywane przez naszych mieszkańców.
Również Zespół „Malina ” miał się czym pochwalić.Jego bogate zaplecze instrumentalne jak i muzyczne zrobiło furorę podczas nagrania.
Efekty nagrań będziemy mogli już wkrótce zobaczyć.