„Nasza jest noc” – nowe przedsięwzięcie Teatru Muzycznego „Broadway”

Po pięciu musicalowych realizacjach Dziewczynki z zapałkami, Małego Księcia, Skrzypka na dachu, Romea i Julii oraz Stacji Broadway i w oczekiwaniu na grudniową premierę nowego przedsięwzięcia GOK Gminy Leżajsk postanowił przygotować dla widzów kolejną muzyczną propozycję.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, którą organizowało Muzeum Ziemi Leżajskiej artyści Teatru Muzycznego „Broadway” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk zabrali widzów w magiczną podróż w czasie w spektaklu muzycznym „Nasza jest noc”. To piękne widowisko oparte jest na kanwie polskich piosenek dwudziestolecia międzywojennego pochodzących z kabaretów, filmów i nagrań radiowych. Lata 20 i 30 to specyficzny czas w dziejach, również pod kątem muzycznym, bowiem mimo tak dużego upływu czasu, wiele z piosenek z tamtego okresu nadal jest rozpoznawalna w czasach współczesnych. To absolutny fenomen świadczący o chwytliwości oraz oryginalności każdej z nich. Nic więc dziwnego, że obecnie tak wiele osób poszukuje zespołów w klimacie lat 20-tych!
Pomysłodawcą wspomnianego przedsięwzięcia i producentem spektaklu jest Marek Krauz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.
Konsultacji reżysersko-aktorskich udzielił: Marcin Ehrlich
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Ruszak
Choreografia: Karolina Majdan
Nagłośnienie: Stanisław Osip
Oświetlenie: Tomasz Kwieciński
Scenografia: Krzysztof Pęcak.
Stylizacja fryzur – Anna Machno – Salon Fryzjerski Mariposa w Leżajsku
Charakteryzacja – Aneta DobrowolskaSalon Kosmetyczny.

W spektaklu zagrali:
Mariola Bosak, Martyna Bosak, Aleksandra Woźniak, Patrycja Tabin, Agnieszka Ruszak, Wiktoria Niźnik, Przemysław Dziob, Weronika Jeleśniański, Sebastian Niźnik oraz Damian Dec

Z wielkim powodzeniem został przywołany niepowtarzalny klimat lat 20-tych i 30-tych. „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy też „Ada to nie wypada”, to tylko niektóre piosenki, które przed laty bawiły i wzruszały słuchaczy. Z pewnością widzowie obecni na leżajskiej Nocy Muzeów przekonali się ile zostało w nich czaru i mocy, choć sądząc po niesłabnącej popularności wydaje się, że tamte melodie i teksty są po prostu ponadczasowe. A oprócz tego, co najważniejsze – czyli wspaniałych melodii takich kompozytorów jak Wars, Petersburski czy Daniłowski – nie zabrakło dzieł znakomitych tekściarzy Hemara, Tuwima czy Własta. To wszystko, połączone ze wspaniałą grą aktorską, talentem wokalnym i zwinnością taneczną artystów Teatru Muzycznego Broadway pozwoliło licznie zgromadzonym widzom choć na chwilę poczuć klimat dawnych lat.
Dziękujemy artystom Teatru Muzycznego „Broadway”, w szczególności pani Agnieszce Ruszak za przygotowanie strony wokalnej spektaklu.

Fotorelacja pana Grzegorza Szklannego dostępna pod adresem: