„Nasza jest noc” w giedlarowskim GOK-u

W niedzielę 17 czerwca br. giedlarowska publiczność przeniosła się w magiczną podróż w czasie w spektaklu muzycznym „Nasza jest noc” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego „Broadway” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk.

To piękne widowisko oparte jest na kanwie polskich piosenek dwudziestolecia międzywojennego pochodzących z kabaretów, filmów i nagrań radiowych. Lata 20 i 30 to specyficzny czas w dziejach, również pod kątem muzycznym, bowiem mimo tak dużego upływu czasu, wiele z piosenek z tamtego okresu nadal jest rozpoznawalna w czasach współczesnych.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia i producentem spektaklu jest pan Marek Krauz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.
Konsultacji reżysersko-aktorskich udzielił: Marcin Ehrlich
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Ruszak
Choreografia: Karolina Majdan
Nagłośnienie: Stanisław Osip
Oświetlenie: Tomasz Kwieciński.
Scenografia: Krzysztof Pęcak.
Stylizacja fryzur – Maria Czop – Zakład Fryzjerski w Wierzawicach

W spektaklu zagrali:
Mariola Bosak, Aleksandra Woźniak, Patrycja Tabin, Agnieszka Ruszak, Wiktoria Niźnik, Przemysław Dziob, Weronika Jeleśniański, Sebastian Niźnik oraz Damian Dec

Podróż w czasie do pełnych radosnego entuzjazmu lat 20. minionego wieku wywołała u widzów sentymentalną refleksję. Mamy nadzieję, że sprawdziły się słowa piosenki „Lata 20., lata 30., kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem”.