Niedziela palmowa w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 14.04.2019 r. w Kościele katolickim Niedziela Palmowa. Kończy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień. „Zaczynamy najważniejszy tydzień w roku”
Dzień ten upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy na święto paschy. W tradycji chrześcijańskiej palma wielkanocna jest symbolem męczeństwa i triumfu
– Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nieśmiertelności duszy.

Palmy to symbol odradzającego się życia.Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich poczyna w tym kierunku bardzo duże starania by naszej parafii również z pięknym korowodem i palmami w ręku ubrani w stroje ludowe dzieci szkolne oraz członkinie Koła Gospodyń wiejskich z uwitą dużą palmą uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej Niedzieli Palmowej. Jest to już nasza wieloletnia jakże piękna tradycja, którą przekazujemy młodszym pokoleniom. Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy.