Niedziela Palmowa w Rzuchowie i Piskorowicach

Niedziela Palmowa w Kościele parafialnym w Piskorowicach nabrała szczególnego charakteru, a to za sprawą palm przynoszonych przez wiernych w szczególności przez dzieci. Kolorowe palmy przyozdobione wielobarwnymi, bibułowymi kwiatami wykonywane były na warsztatach w Ośrodkach Kultury.

W ich przygotowanie angażowały się dzieci wspólnie z rodzicami. W Ośrodku Kultury w Rzuchowie wykonano ok. 80 szt. palm z których 55 zostało przeznaczonych na akcję charytatywną pod hasłem „Palma Wielkanocna – cegiełka wsparcia dla dzieci z niepełnosprawnością”, które były poświęcone w Kościele podczas mszy Niedzieli Palmowej. W czasie uroczystości w sposób szczególny prezentowały się nie tylko kolorowe palmy, ale także piękne śpiewy w wykonaniu zespołu „Talia” i kościelnej Scholi, które wzbogaciły oprawę Mszy Św. Dokumentem tej uroczystości są piękne zdjęcia wykonane profesjonalnie przez Pana Mateusza Górala z firmy Usługi Foto-Video nagrajmnie, za co serdecznie dziękujemy.