Obchody Dnia Papieskiego w Chałupkach Dębniańskich

W niedzielę 13 października 2019 r. obchodziliśmy.Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie i naszej Parafii. ,,WSTAŃCIE CHODŹMY” to hasło przewodnie tegorocznych obchodów powyższej uroczystości jak również słowa naszego Wielkiego Polaka Ojca Świętego JANA PAWŁA II.

W Dniu Papieskim jesteśmy w duchowej łączności z Ojcem Świętym promując jego nauczanie. Dziś po zakończeniu tego pontyfikatu wszyscy widzimy jak ono było skuteczne w rożnych wymiarach. Nauczanie Ojca Świętego było pełne miłości zmieniające ludzkie serca jak również człowieka i pękające w szwach twarde struktury komunizmu. W naszej małej ojczyźnie w Chałupkach Dębniańskich również bardzo uroczyście uczciłyśmy ten dzień. Działające przy Ośrodku Kultury zespoły; śpiewaczy ,,Chałupczanie” oraz wokalno gitarowy ,,Canta Rhei” uczestniczyły 13 października we Mszy Świętej a po jej zakończeniu odbył się uroczysty uroczysty koncert upamiętniający Wielkiego Polaka OJCA ŚWIĘTEGO – Patrona Naszej Ojczyzny.
Powyższy koncert został nagrodzony obfitymi brawami przez licznie słuchających uczestników.