Obchody trzeciomajowe w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 03.05.2021 r. o godz. 16.00 w Chałupkach Dębniańskich przy obelisku upamiętniającym czasy wojennej zawieruchy uczczone zostało Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Na obelisku widnieje napis ,,W hołdzie tym, którzy tu żyli, pracowali, trudzili się przy budowie tego kościoła oraz walczyli i polegli za Wolną i Niepodległą Polskę”.

Przy obelisku zostały złożone wiązanki kwiatów w biało-czerwonych barwach, zapalone znicze i odmówiona modlitwa za wolną Polskę i tych co o nią walczyli.
W powyższej uroczystości udział wzięli: Ks. Jan Szczepaniak proboszcz parafii Chałupki Dębniańskie, Radny gminy Leżajsk Dominik Ogryzek, Sołtys Sołectwa Chałupki Dębniańskie Wiesław Żak, pracownice Ośrodka Kultury Krystyna Wanat i Monika Krupa, delegacja członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Barbarą Grazda oraz delegacja druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z prezesem Adamem Telegą i naczelnikiem Lucjanem Stopyrą.
Po zakończonej ceremonii wszyscy uczestnicy udali się do kościoła na Nabożeństwo Majówkowe oraz Mszę Świętą odprawioną również w intencji Naszej Wolnej i Niepodległej Ojczyzny.