„Ocalić od zapomnienia” – spotkanie w Brzózie Królewskiej

„Ocalić od zapomnienia – historia pisana na starych, nagrobnych krzyżach” – pod takim tytułem odbyło się  spotkanie uczniów klas VII z zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej z panem Czesławem Rydzakiem, który jest wielkim pasjonatem historii i tradycji związanych z Brzózą. Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych nastraja do zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem. W nawiązaniu do tego wydarzenia Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej w dniu 28 października 2022 r. zaprosił młodzież na krótką lekcję historii miejscowego cmentarza i znajdujących się tu starych nagrobków. Pan Czesław Rydzak opowiedział uczniom o tym jak i kiedy powstało to parafialne miejsce pochówku, pokazał gdzie są najstarsze nagrobki i opowiedział o niektórych znanych mu dziejach osób spoczywających w tych miejscach. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści, których w większości nigdy wcześniej nie słyszała i nie znała. Dziękujemy panu Czesławowi Rydzakowi za tą niezwykłą lekcję, Dyrektorowi Zespołu Szkół panu Marianowi Grabarzowi oraz pani Katarzynie Majkut i pani Renacie Szpyrka za współpracę. Młodzieży zaś dziękujemy za obecność i zainteresowanie dziejami tego szczególnego miejsca w naszej miejscowości.