Orszak Trzech Króli w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 06.01.2023 r. w Święto Objawienia Pańskiego w Parafii w Chałupkach Dębniańskich został zorganizowany Orszak III Króli.
Każdy początek Nowego Roku wiąże się z miejscową tradycją organizacji pięknego Orszaku III Króli, który rokrocznie powiększa się o ilość zaangażowanych biorących w nim udział mieszkańców i nie tylko. Orszak zmierza do kościoła parafialnego, by pokłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus. Trzej Królowie w pięknych strojach na osiodłanych i przystrojonych koniach prowadzą orszak do Kościoła Parafialnego począwszy od Ośrodka Kultury. Za królami jadącymi na koniach podąża zaprzęg konny z bryczką, na której przysiądą małe dzieci, jak też osoby starsze. Uczestnicy orszaku odznaczają się pięknymi kolorami ubrań i z koronami na głowach podążają za nimi pieszo. Orszak coraz bardziej wydłuża się o ilość biorących udział mieszkańców dołączających do niego w drodze do kościoła. Tak też z kolędą na ustach wszyscy idą złożyć pokłon małemu Dziecięciu Jezus i Świętej Rodzinie, by następnie wspólnie uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Wszystkim zaangażowanym i biorącym udział w Orszaku III Króli w Parafii Chałupki Dębniańskie z serca dziękujemy życząc zdrowia i opieki Bożej na cały Nowy 2023 Rok.