Otwarcie sceny i musical w Brzózie Królewskiej

W dniu 29 grudnia 2017 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia. Jednym z nich było otwarcie nowej sceny, na której później grupa teatralna „Broadway” z Giedlarowej przedstawiła musical „Stacja Broadway” opracowany na podstawie musicalu „Metro”.

Artyści śpiewając i tańcząc przedstawili historię o marzeniach i rozczarowaniach, młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, oraz o wielkiej miłości. Spektakl opowiadał o wystawianej na podziemnym peronie metra sztuce, której twórcą był zamieszkujący metro Jan, a aktorami uliczni tancerze i śpiewacy. Spektakl zyskał uznanie, a aktorzy otrzymali propozycję pracy w teatrze.
Realizatorem musicalu „Stacja Broadway” jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk przy współpracy z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Pomysłodawcą spektaklu jest pan Marek Krauz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk. Artystów wokalnie przygotowała Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Choreografię opracowały: Magdalena Cwynar i Agnieszka Kramarz Konsultacji aktorskich udzielił: Marcin Ehrlich, aktor i wykładowca wielu uczelni teatralnych.Oprawę taneczną przygotował Zespół „Rytm” z MDK w Łańcucie. Scena została wykonana dzięki Funduszowi Społecznemu Grupy Żywiec oraz wsparciu Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko. Scenę w ramach projektu „Scena Życia” wykonała firma Usługi Ciesielsko Stolarskie Andrzej Lipiński z Brzózy Królewskiej. Mamy nadzieję, że otworzona z takim rozmachem scena będzie służyła lokalnej społeczności przez wiele długich lat.