„Ozdoby choinkowe” – wspólne ubieranie choinki

Czas przedświąteczny to dla fanów tworzenia dekoracji wyjątkowo twórczy okres. Jest to idealna okazja by dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

W Ośrodku Kultury w Maleniskach 14 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia ozdób choinkowych. Po zajęciach uczestnicy wspólnie ubierali choinkę.

Okres przygotowań świątecznych pozwala nam uwolnić naszą twórczą stronę i dać wyraz swoich artystycznych umiejętności. Mamy bowiem wtedy okazję na stworzenie wielu różnych rodzajów ozdób.

Szczególną uwagę jednak wszyscy skupiamy na ozdobieniu drzewka choinkowego. Z tradycją ozdabiania choinki wiąże się coraz bardziej popularne samodzielne tworzenie dekoracji i ozdób.

Tworzenie ozdób świątecznych może być świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, w gronie rodzinnym. Pozwala to nie tylko na integrację, ale także na rozwinięcie przez dzieci wyobraźni i zdolności manualnych. Wykonywanie czasami trudnych i skomplikowanych ozdób wymaga skupienia i cierpliwości. Dzieci traktują tworzenie dekoracji jako zabawę, jest to jednak dla nich skuteczny sposób na naukę koncentracji, myślenia strategicznego, a przede wszystkim cierpliwości i umiejętności wykonania pracy do końca.

Dzieci po zakończonej pracy czuły dumę i satysfakcję i nauczyły się, że metodyczna praca i wysiłek przynoszą efekty.