Pamiętamy – wyjście na cmentarz w Rzuchowie i Piskorowicach

Miesiąc listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych, dlatego 27 i 28 października 2022 r. dzieci wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej oraz Ośrodka Kultury odwiedzały miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer ścieżkami cmentarzy w Rzuchowie i Piskorowicach był dla dzieci głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, zapalone zostały znicze na grobach bliskich naszej społeczności. Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.