Pasowanie na czytelnika w Wierzawicach

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Bibliotece w Wierzawicach odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki. Pani Lucyna Murdzia -bibliotekarz przybliżyła dzieciom podstawowe pojęcia, tj. biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia.

Zapoznała również uczniów z regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych i omówiła zasady poszanowania książek. W trakcie zajęć zostały przeprowadzone quizy i zagadki czytelnicze oraz malowanie postaci bajkowych. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki.
Na pamiątkę uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. W bibliotece została przygotowana gazetka oraz wystawka lektur skierowanych do najmłodszych czytelników.