Pierniczki w roli głównej – warsztaty w Dębnie

W piątkowe popołudnie do Ośrodka Kultury w Dębnie zawitały dzieci z świetlicy szkolnej i przedszkola, wraz z opiekunami na warsztaty kulinarne pod hasłem „ Pieczemy pierniczki” Podczas warsztatów dzieciaki zabawiły się w cukierników, nauczyły się bowiem piec i dekorować bożonarodzeniowe pierniczki.

Każdy z uczestników dostał foremkę i wykrawał z ciasta choinki, kwiatki, misie, rybki, gwiazdki. Upiec to jedno, ale potem przystroić, to było wyzwanie, ale dzieciakom wyobraźni nie brakowało. Z pomocą pędzelków i kolorowych lukrów i ozdób barwiły pierniczki. Na finał każdy w swoje pudełko, zapakował pierniczki i zabrał je do domu. Bo jak podkreślały dzieciaki, pierniczkami trzeba się podzielić z rodziną.